Araç sahiplerine iyi haber! Benzin ve motorine indirim

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

Brent ham petrolünün en yakın vadeli varil fiyatı yüzde 0.57 gerileyerek 82.69 dolar seviyesinde işlem gördü.

Brent petrol fiyatlarında gerileme ve dolar/TL’deki yatay seyirle birlikte akaryakıta çifte indirim geldi. Benzine 1.37 TL, motorine ise 1.24 TL indirim geldi. İndirim bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıdı.Gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 1.37 TL, motorine ise 1.24 TL indirim geldi. Söz konusu indirim pompa satış fiyatlarına yansıdı. İndirimle birlikte motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak 40,06 TL’ye ; benzin ise 42,49 TL’ye geriledi.Güncel akaryakıt fiyatları

İSTANBUL ANADOLU YAKASI

Benzin fiyatı: 42,49 TL

Motorin fiyatı: 40,01 TL

İSTANBUL AVRUPA YAKASI

Benzin fiyatı: 42,58 TL

Motorin fiyatı: 40,08 TL

ANKARA

Benzin fiyatı: 43,50 TL

Motorin fiyatı: 41,05 TL

İZMİR

Benzin fiyatı: 43,78 TL

Motorin fiyatı: 41,30 TL

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x