Cami imamı tecavüz iddiasıyla tutuklandı

Adana’nın Kozan ilçesinde bulunan Ahmet Yesevi Camii imamı M.A, 11 yıl boyunca camiideki kuran kursuna gelen bir çocuğu istismar ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Mağdur Ç.K, Ocak ayında Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği ifadesinde 11 yıl boyunca yaşadığı istismarın detaylarını anlattı.

Kuran kursuna başladıktan sonra camii imamı M.A’nın kendisine dürüm ısmarladığını anlatan mağdur Ç.K, “Beni sonra kandırarak imam odasına götürdü. Kendisine masaj yapmamı istedi. Bana ‘Avratlardan daha gönüllüsün’ dedi. Sonrasında eğilmemi istedi” diye ifade verdi.

İMAM ODASINDA İSTİSMAR

İstismar yıllarca imam odasında yaşandığını söyleyen Ç.K, “Beni ‘Seni kameraya çektim. Her gün buraya gelmezsen bu videoyu yayarım’ diyerek tehdit etti. Ben de korktuğum için her gün sabah 9’dan yatsı namazına kadar camiide oluyordum” dedi.

“İSTİSMAR ETTİĞİ GÜNLER BELLİYDİ”

Yıllarca camii imamı M.A, tarafından istismara maruz kaldığını anlatan Ç.K, imam M.A’nın kendisine “Seni seviyorum, canımsın” dediğini anlatırken istismarın her salı ve cumartesi günleri yatsı namazından sonra yaşandığını belirtti. Ç.K ayrıca ifadesinde, imam M.A’ya masaj yaparken cinsel içerikli filmler açıp izlettiğini de söyledi.

İLİŞKİ GÖRÜNTÜLERİNİ YAYMAKLA TEHDİT ETMİŞ

İlk istismar olayı yaşandığında 9 yaşında olduğunu anlatan Ç.K, imam M.A’ya istemediğini defalarca söylediğini fakat “Görüntülerini yayar seni rezil ederim” tehdidi nedeniyle korkttuğunu anlattı.

“İLİŞKİ BİTTİKTEN SONRA KOLA VE BAKLAVA İSTİYORDU”

Her cinsel istismar olayından sonra odanın temizliğini kendisinin yaptığını anlatan Ç.K, “Rezil olmaktan korktuğum için her şeyi yapıyordum” dediği ifadesinde, imam M.A’nın istismarının ardından kendisinden “Gücüm yerine gelsin” diyerek kola ve baklava istediğini belirtti.

İstismarın 2022’nin Aralık ayına kadar devam ettiğini anlatan Ç.K, babasının rezil olmaktan korktuğu için şikayet etmek istemediğini de ifadesinde belirtti.

İMAM ÖNCE İNKAR ETTİ, SONRA ÖZÜR DİLEDİ

Olayın akrabaları tarafından duyulmasının ardından istismar sanığı imam M.A’nın çağrıldığını anlatan Ç.K, “Önce yaptıklarını inkar etti sonra kabul etti. Yakınlarım, benden uzak durmasını istedi” dedi.

İSTİSMARCI İMAM: BİZ ÇOCUĞA SAHİP ÇIKIYORDUK

Olayın ortaya çıkmasının ardından imam M.A’nın babasıyla görüşmek için evlerine geldiğini anlatan Ç.K, imamın babasına, “Biz bu çocuğa sahip çıkıyorduk” dediğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x