Samsun’un Tekkeköy ilçesinde bulunan Fahrettin Ulusoy Bilim Atölye Evi, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin bilim ve teknolojiyle tanışmasına katkı sağlıyor. Eski bir okul binasının tadilattan geçirilmesiyle oluşturulan atölye, robotik kodlama, sosyo bilimsel, uygulamalı fen öğretimi, yaratıcı drama, zeka oyunları ve bilim ve teknoloji alanlarında öğrencilere beceri kazandırmayı hedefliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, atölyede bugüne kadar 1700 öğrenciye eğitim verdiklerini belirterek, önümüzdeki eğitim öğretim yılında çalışmaları artırarak devam edeceklerini söyledi.